Home > Blog > पुरुषको तुलनामा महिलामा बढी ह्यांगओभर हुने

पुरुषको तुलनामा महिलामा बढी ह्यांगओभर हुने

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

गोर्खा रेडियो यूके,

ह्यांगओभर कसरि हटाउने सुन्नलाई प्ले गर्नुहोला ।

हिजोआज सामान्य भेटघाट देखि ठूला ठूला उत्सवमा नै किन नहोस रक्सीजन्य वस्तुको महत्व बढ्ने गरेको पाइन्छ । यसरि बढी मात्रामा रक्सीको सेवन गर्दा भोलिपल्ट बिहान टाउको दुख्ने र भारी हुने छटपटी हुने अनि बान्ता आउला जस्तो हुने गर्दछ ।बढी रक्सीको सेवनका कारण हुने यस प्रकारको अवस्थालाई ह्यांगओभर भनिन्छ । धेरै मात्रामा अनि फरक फरक किसिमका रक्सीको सेवनले गर्दा बिहान ह्याङओभर हुने गर्दछ । ह्यांगओभर भएको अवस्थामा एल्डोस्टेरोन र कार्टिसोल जस्ता हर्मोनहरूको स्तरमा परिवर्तन आउँने हुँदा ह्याङओभर हुने गर्दछ । वृद्धहरूको तुलनामा युवाहरूमा ह्याङओभरको समस्या बढी हुने तथ्य एक अनुसन्धानले पत्ता लगाएको छ । ६० एमएल वा दुई पेगभन्दा बढी रक्सी पिउँदा दिमागको न्युरोनमा असर पर्दछ फलस्वरूप शरीरका अंगहरूमा दिमागले सही समयमा संकेत पु–याउन सक्दैन र व्यक्ति नियन्त्रण गुमाउन पुग्छ । एक अनुसन्धान अनुसार गाढा रंगको रक्सी पिउँदा ज्यादा ह्याङओभर हुने कुरा पत्ता लागेको छ । तसर्थ भोड्काको तुलनामा बीयर पिउँदा ह्याङओभर बढी हुन्छ । बीयरभन्दा ह्विस्की बढी गाढा हुनाले त्यो पिउँदा धेर ह्याङओभर हुने सम्भावना रहन्छ । कडा रक्सीको पिउँदा यसको असर आठ घन्टासम्म रहन सक्छ । पुरुषहरुको तुलनामा महिलालाई ह्याङओभरको समस्या बढी हुने एक अनुसन्धानले देखाएको छ । महिलाको शरीरमा पानीभन्दा बढी फ्याट हुने र रक्सी फ्याटमा छिट्टो घुल्ने भएकाले महिलालाई ह्याङओभरको संमस्या बढी भएको अनुसन्धानद्वारा पट्ट लागेको छ ।

ह्यांगओभर कम गर्नको लागि केहि उपाएहरु –

ह्याङओभर भएमा बिहान एक गिलास दूधमा केरा र मह मिसाएर मिल्कशेक बनाउनुस् र पिउनुस् ।
ह्याङओभर हुँदा कागती, नून र चिनी मिसाएर पिउनुस् अनि बेस्सरी पानी पिउनुस् ।
अदुवाले पनि ह्याङओभर हटाउन मद्दत गर्छ । त्यसैले पानीमा अदुवा उमाल्नुस् र त्यसमा कागतीको रस मिसाएर पिउनुस् ।
त्यसबाहेक अदुवाका टुक्रामा कागती र बीरेनून लगाएर चुस्दा पनि ह्याङओभर हट्छ ।
नरिवलपानी पिउँदा पनि ह्याङओभर हट्छ ।
साइट्रिक एसिडयुक्त फल कागती, सुन्तला, नासपाती, भुइँकटहर वा अम्बा खानुस् वा यिनको जुस बनाउनुस् । यसले पनि ह्याङओभर ठीक पार्छ ।

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1

Check Also

नेपाल र चीनबीच घनिष्ठ सम्बन्ध

छेन्दु, सचुआन – चीनको सिचुआन प्रान्तका विकास र पर्यटन आयोगका उपप्रमुख चाओ क्वीनले गरिवी निवारणसम्बन्धी …