Breaking News
Home > Blog > नेपाली दूतावास लन्डनमा प्रधानमन्त्रीद्वारा सम्बोधन, सबैलाई नेपाल फर्कन आग्रह ( भिडियो सहित )

नेपाली दूतावास लन्डनमा प्रधानमन्त्रीद्वारा सम्बोधन, सबैलाई नेपाल फर्कन आग्रह ( भिडियो सहित )

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

गोर्खा अनलाइन रेडियो यूके,
लन्डन – युरोप भ्रमणमा रहेका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको बेलायत भ्रमणको अन्तिम दिन नेपाली दूतावासद्वारा आयोजित स्वागत कार्यक्रमलाई सम्बोधन गरेका थिए । आफ्नो सम्बोधन भाषणका क्रममा उनले विदेशमा बसेर शिप,ज्ञान र धन आर्जन हाँशिल गरेर आफ्नो कारोबार टुंग्याएर स्वदेश फर्कन आग्रह गरेका छन् । नेपालीहरु जहाँ बसेपनि कसैलाई दुख नदिने र मिलेर बस्न सक्ने खुबी भएको र मत्रिभूमिलाई माया गर्ने बताउदै समृद्ध नेपाल, सुखी नेपालीको अभियानमा लाग्न ओलीले आग्रह गरेका थिए ।
नेपाल र बेलायतबीच सम्बन्ध हुनुभन्दा एकवर्ष अगाडी नै गोर्खालीसंगको सम्बन्ध भएको बताउंदै नेपालीहरु वीर भएको सबैभन्दा पहिले बेलायतले नै थाहा पाएको बताए । सोहि अवसरमा बेलायत सरकारका एशिया प्यासिफिक मामिला राज्य मन्त्री मार्क फिल्डले नेपालका प्रधानमन्त्रीको भ्रमणले दुई देशबीचको पुरानो मैत्रीपुर्ण सम्बन्धलाई थप सुदृढ बनाएको उल्लेख गरे ।

बेलायतका लागि नेपाली राजदूत डा दुर्गाबहादुर सुवेदीले आफ्नो स्वागत मन्तव्यको क्रममा भने, अब बेलायतका प्रधानमन्त्रीको नेपाल भ्रमणको लागि तयारी गर्नुपर्ने समय आएको धारणा राखे । साथै बेलायत र नेपालबीचको सम्बन्धको बारेमा पनि प्रकाश पारेका थिए । सोमबार साँझ २० सदस्यीय भ्रमण टोलीसहित बेलायत आइपुगेका प्रधानमन्त्री ओलीले सोहि दिन साँझ अक्सफोर्ड विश्वविद्यालयमा सम्बोधन गरेका थिए । उनले मंगलबार बेलायती राजकुमार ह्यारी, प्रधानमन्त्री टेरेसा मे, विपक्षी लेबर पार्टीका नेता जेरेमी कोर्बिन, बेलायती मन्त्री, सांसद लगायतलाई भेटेका थिए । सगरमाथा आरोहणका क्रममा हालै भएको दुखद घटनलाई स्मरण गर्दै बीबीसी टेलिभिजनद्वारा सोधिएको प्रश्नलाई प्रधानमन्त्री ओलीले प्रष्ट पार्दै व्यबस्थापन लगायतका विषयलाई पुनर्विचार गरिने बताएका थिए । आफ्नो छोटो भ्रमण पूरा गरि दूतावासद्वारा आयोजित सम्मान कार्यक्रम लगतै प्रधानमन्त्री ओली नेपाली प्रतिनिधिमण्डलसहित रेलबाट फ्रान्स तर्फ प्रस्थान गरे । बाँकी फोटो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोला

प्रधानमन्त्री ओलीद्वारा गरिएको सम्बोधन भाषणको पूर्ण अंश

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1