Breaking News
Home > Blog > बरिष्ठ गायक प्रेमध्वज प्रधान वसुन्धराश्री पुरस्कारद्वारा सम्मानित

बरिष्ठ गायक प्रेमध्वज प्रधान वसुन्धराश्री पुरस्कारद्वारा सम्मानित

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

गोर्खा अनलाइन रेडियो यूके,
लण्डन । सांगीतिक क्षेत्रमा आफ्नो जीवनको ६७ वर्ष बिताइसकेका बरिष्ठ गायक प्रेमध्वज प्रधानलाई शुक्रबार साँझ नेपाली दूतावास लण्डनद्वारा आयोजित एक विशेष कार्यक्रममा “बसुन्धराश्री पुरस्कार २०७५” द्वारा सम्मानित गरिएको छ । बेलायतका लागि नेपाली राजदूत डा दुर्गाबहादुर सुवेदीका मातापिताको नाममा स्थापित वसुन्धरा मान प्रज्ञा प्रतिष्ठानको पुरस्कार राशि ५० हजार रुपैयाँ रहेको छ । प्रतिष्ठानका कुलपति राजदूत डा सुवेदी (दुवसु क्षेत्री) र कोषाध्यक्ष पुनम राज्यलक्ष्मी सुवेदीले गायक प्रधानलाई उक्त पुरस्कार वितरण गरे ।

नेपाली दूतावास लन्डनद्वारा आधुनिक नेपाली संगीतका मुर्द्दन्य श्रष्ठा बरिष्ठ गायक प्रेमध्वज प्रधानको विशेष सम्मानमा आयोजित उक्त कार्यक्रममा पहिलोपटक बेलायत आइपुगेका ८१ वर्षीय गायक प्रधानको जोश जाँगर र हौसलाले उपस्थित सबैमा उर्जा थपेको थियो । आफ्ना जीवनका सांगीतिक पलहरुको स्मरण गर्दै उनले अझै पनि स्वास्थ्य साधनाको लागि निरन्तर गीत गाउदै आएको बताएका थिए । गित संगीत पनि नेपालीहरुको आफ्नो मौलिक पहिचान भएकोले नेपालीहरु जहाँ भए पनि नेपाली भूमी र नेपाली संगीतलाई बिर्सन नहुने बताएका थिए । ‘घुम्तीमा नआउ है’, ‘गोरेटो त्यो गाउँको’, ‘हाँस्ने रहरहरु’ र ‘आज फेरि जुनकिरीले’ सहितका आफ्ना लोकप्रिय गीतहरु सुनाएर उपस्थित दर्शकहरुलाई मन्त्रमुग्ध बनाएका थिए । ‘यो नेपाली शिर उचाली संसारमा लम्किन्छ जुनकिरी झैँ ज्योती बाली अन्धकारमा चम्किन्छ’ गीतलाई उपस्थित सबैले संयुक्त रुपमा गएका थिए ।

कार्याक्रममा गायक प्रधानको सम्मानमा बेलायतका स्थानीय १० कलाकारहरुले प्रेमध्वज प्रधानका लोकप्रिय गीतहरु गएर सुनाएका थिए । जस अन्तर्गत गायिका शर्मिला बर्देवा, सितु रिमाल खरेल, सपनकुमार राई, दिपक थापा, गंगाराज, बिसी राई, प्रमोद शर्मा, आशिष राज, थीर थापा र चोक गुरुङले एकएकवटा गीत सुनाएका थिए । कार्यक्रमको सांगीतिक संयोजन सपन इन्टरटेनमेन्टका सपन कुमार राईले गरेका थिए ।
त्यस्तै, सयपत्री कल्चर समुह यूके समुहका डम्बर सिंह प्रयास, एलबि गुरुङ, सन्तोष विश्वकर्मा र गौरव क्षेत्रीको समुहले प्रधानकै गीतहरुमा मिठो सांगीतिक धुनको प्रस्तुति गरेको थियो ।
कार्यक्रममा स्वागत मन्तव्य राख्दै राजदूत डा सुवेदीले नेपाली संगीत क्षेत्रका धरोहर गायक प्रेमध्वज प्रधानको बेलायत भ्रमणबाट बेलायतमा बस्ने नेपालीहरुमाझ नेपाली संगीतको दियो बाल्ने काम भएको बताएका थिए । आफ्नी आमाले पनि गायक प्रेमध्वज प्रधानको गीत गुगुनाएको स्मरण गर्दै अहिले आफ्नी श्रीमती पुनम सुवेदीले पनि प्रेमध्वज प्रधानको गीतमा रमाउने गरेको गरेको बताए ।

गायक प्रधानलाई बेलायतमा ल्याउने कार्यमा सहयोग गर्ने मगर संघ बेलायतको नवनिर्वाचित कार्यसमिति , संरक्षक तथा सल्लाहकारहरुलाई पनि दूतावासले खादासहित सम्मान गरेको थियो । तेस्तैगरि कार्यक्रममा प्रस्तुति दिने स्थानीय कलाकारहरुलाइ पनि सम्मान गरिएको थियो । गायक प्रधानलाई पनि खादा तथा ढाका टोपी लगाएर सम्मान गरेका थिए । दूतावासका उपनियोग प्रमुख शरदराज आरनद्वारा कार्यक्रमको संचालन गरिएको थियो । बाँकी फोटो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोला

कार्यक्रममा संयुक्त रुपमा गाइएको गीत “यो नेपाली शिर उचाली” हेर्नुहोस

यो नेपाली शिर उचाली … नेपाली दूतावास लण्डनमा बरिष्ठ गयक प्रेमध्वज पधानको लागि विशेष सम्मान कार्यक्रम !!

Posted by Gurkha Online Radio on Saturday, May 25, 2019

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1