Home > Blog > स्थानीय सहयोगमा सडक विस्तार

स्थानीय सहयोगमा सडक विस्तार

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

दमक — स्थानीय बासिन्दाको सहयोगमा झापाको गौरादह नगरपालिकाले नगर क्षेत्रका सडक फराकिलो बनाउन सुरु गरेको छ । सवारी साधनको चाप बढेपछि सडक फराकिलो गर्न थालिएको हो ।

झापाको पाडाजुँगी–गौरीगन्ज सडकको गौरादह खण्डमा माटो पुरेर सडक फराकिलो गरिँदै । तस्बिर : अर्जुन/कान्तिपुर

पाडाजुँगी–गौरीगन्ज सडक साँघुरो भएकाले दुर्घटना बढेको साथै अव्यवस्थित भएको भन्दै फराकिलो पार्न थालिएको नगरपालिकाले जनाएको छ । उक्त सडक खण्डमा चार महिनाअघि मोरटरसाइकल दुर्घटनामा परी स्थानीय दुई युवकको मृत्यु तथा एक जना गम्भीर घाइते भएका थिए ।

टिपरको ठक्करबाट मोटरसाइकलमा सवार उनीहरूको मृत्यु भएपछि स्थानीय सडक फराकिलो गर्ने अभियानमा जुटेका हुन् । उनीहरूको संयुक्त पहलस्वरूप नगरपालिकाले बजेट उपलब्ध गराएको हो । यो वर्ष नगरपालिकाले ५ लाख रुपैयाँ उपलब्ध गराएको छ । स्थानीयबासीले श्रमदानअन्तर्गत थप २५ हजार रुपैयाँ संकलन गरेका छन् ।

उक्त रकमले गौरादह खण्डको पेट्रोल पम्पदेखि सहिद गेटसम्मको डेढ किलोमिटर सडक फराकिलो गर्ने कार्य अहिले भइरहेको छ । १८ फिट चौडाइको उक्त सडक माटो पुरेर ३० फिटको बनाउन लागेको सडकमा माटो पुर्नलाई गठन गरिएको उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष गणेशकुमार अधिकारीले जानकारी दिए ।

‘सडकको चौडाइ सानो भएकाले दुर्घटनाका घटनाहरू धेरै बढेको छ’ अधिकारीले भने, ‘दुइटा गाडी पनि क्रस गर्न गाह्रो हुन्छ । त्यसले दुर्घटनाको सम्भावना निकै हुने गरेको छ ।’ उनले सवारी दुर्घटनामा परी गाउँकै स्थानीयहरूले ज्यान गुमाउन थालेपछि सडक फराकिलो बनाउनेतिर अग्रसर भएको बताए ।

उक्त सडकमा दैनिक तीन सय बढी ठूला सवारी चल्ने गरेको अस्थायी ट्राफिक प्रहरी गौरादहले जनाएको छ । उक्त सडक दुई दशकअघि निर्माण भएको हो । ‘त्यो बेलाको सवारी चापका हिसाबले यो सडक ठीकै थियो,’ उपभोक्ता समिति सचिव मात्रिका भट्टराईले भने, ‘दस वर्षयता सवारी चाप निकै बढेको छ । यसले दुर्घटनाहरू पनि बढाएको छ ।’

झापाको दक्षिण–पश्चिम गौरीगन्ज, खजुरगाछी, कोरोबारी, कोहबरा, जुरोपानी, गौरादह, महारानीझोडा, बैगुनधुरा क्षेत्रको मुख्य सडक हो । उक्त सडक भएर दैनिक ५ वटा निर्माण कम्पनीका टिपर गुड्छन् । भट्टराईका अनुसार २५ भन्दा बढी टिपर गौरादह क्षेत्रमै छन् ।

‘ठूला दुइटा गाडीले नै सडक ढाकिन्छ । मोटरसाइकल, साइकल, सिटी सफारी, अटो रिक्साका लागि त साइड दिने ठाउँ नै हुँदैन,’ भट्टराईले भने, ‘सडक फराकिलो गर्नुको विकल्प भएन । सडकमा आवतजावत गर्दा ज्यान नै जाने डर भएपछि गाउँले सबै मिलेर नगरपालिकासँग आग्रह गरी रकम विनियोजन गराएका हौं ।’
कान्तिपुर

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1