Home > Blog > अचम्मको मन्दिर ,जहाँ चिच्याएर वर मागे मात्र पुरा हुन्छ

अचम्मको मन्दिर ,जहाँ चिच्याएर वर मागे मात्र पुरा हुन्छ

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

बाग्लुङ जिल्लाको दक्षिण भागको बरेङ गाउँपालिकाको साग्दी भन्ने ठाउँमा अवस्थित सत्यवती ( बैरी बज्यैको) मन्दिरमा वर्षको दुईचोटी मात्र पुजा हुन्छ । चर्को आवाजमा चिच्याएर वर मागे मागेको कुरा पुग्ने यस मन्दिरमा जेठको पूर्णिमा र मंसिरको धान्य पूर्णिमामा मात्र पूजा हुन्छ ।अरु दिन यो मन्दिर खुल्दैन ।
वर्षको २ चोटी मात्र पुजा हुने हुनाले अघिल्लो दिन नै भक्तजनहरुको भिड हुने गर्दछ । अघिल्लो राती १०– ११ बजेदेखि नै मन्दिरमा पुजा गर्नको लागि भक्तजनहरु लाइनमा बस्दछन् । अघिल्लो दिनदेखि नै पञ्चहल ल्याउन सुरु गरिन्छ र पूर्णिमाको दिन दिउँसो १२ बजेपछि मात्र बलि दिने पूजा सुरु हुन्छ र त्यो दिन राती १२ बजेसम्म मेला लाग्ने गर्दछ ।
यस मन्दिरका अनेक किंवन्ती पाइन्छन् । पहिले मनमनै वर मागेपनि हुने यी देवी पछि भक्तजनहरुले नकरात्मक वर माग्न थालेपछि वैरी बनेको र डाडाँदेखि तल झरेर बसेको किंवदन्ती बुढापाकाहरु गर्दछन् ।
मन्दिर डाडाँको तल रहेको छ यसको नजिकै खासै घरहरु छैनन् । केही तल भने मगर बस्ती रहेको छ ।

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1