Home > Blog > नायक दिपक डोटेलको प्रयासमा बलात्कारीलाई सजाय

नायक दिपक डोटेलको प्रयासमा बलात्कारीलाई सजाय

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

गोर्खा अनलाइन रेडियो यूके,

नेपालमा हुने गरेका बढ्दो बलात्कारका घटनाहरुलाई नियन्त्रण गर्न र बलात्कारीलाई सजायको भागीदार बनाउनुपर्छ भन्ने सोचका साथ ‘म्हेन्दु’ फिल्मका नायक दिपक डोटेल अगाडी बढेका छन् । बलात्कारीलाई सजाय दिलाउन र पीडितलाई न्याय दिलाउन सारकारले समेत आलटाल गरिरहेको अवस्थामा नायक डोटेलले बलात्कारको शिकार बनेकी १३ वर्षीय बालिका साबिना लामा ( लामा नानी ) का अपराधीहरुलाई पक्राउ गरि जेल सजायको भागीदार बनाउन सफल भएका छन् । हेटौडा घर भएकी सबिना लामा होटलमा बाल श्रमिकको रुपमा काम गर्दै आएकी र होटल मालिक वृन्दा सिम्खडा र होटलमा खाना खाने ग्राहक दिनेश श्रेष्ठको मिलोमत्तोमा उनि बलात्कारको शिकार भएकी थिइन् । मानसिक सन्तुलन बिग्रिएको बताउदै बलात्कारपछि पीडित सबिना लामालाई बुटवल लगेर छाडिएको थियो । नायक दिपक डोटेलले आफ्नो फेसबुकमा दिएको प्रत्यक्ष्य जानकारी अनुसार उक्त घटनालाई आफूले निकै निगरानी गर्दै आएको र अपराधीलाई कारवाही गराउन सफल भएकोमा खुसि ब्यक्त गरेका छन् । पीडित लामालाई केहि दिनमा नै बुटवलबाट झिकाउने प्रयास भएको र त्यसपछि सम्पूर्ण कुराहरुको जानकारी हुने पनि डोटेलले बताएका छन् । बालश्रम, बालशोषण र बलात्कारी विरुद्ध सबैले आवाज उठाउनको लागि पनि उनले आग्रह गरेका छन् । नायक दिपक डोटेल कला क्षेत्रका साथै सामाजिक क्षेत्रमा पनि उत्तिकै सक्रिय रहँदै आएका छन् ।

नायक दिपक डोटेलको फेसबुक लाइभ

लामा नानी म संगै

Posted by हाम्रो यात्रा हाम्रो अभियान Hamro Yatra Hamro Abhiyan on Thursday, November 15, 2018

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1