Home > Blog > आजबाट श्रीपेच सर्वसाधारणको लागि सार्वजनिक

आजबाट श्रीपेच सर्वसाधारणको लागि सार्वजनिक

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

गोर्खा नालाइन रेडियो यूके,
सुरक्षाको कारण देखाउँदै सार्वजनिक नगरिएको श्रीपेच झन्डै १२ वर्षपपछि आजाबाट सार्वजनिक हुने भएको छ । नारायणहिटी संग्रहालयमा राखिएको उक्त श्रीपेचलाई सबैभन्दा पहिला प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले अवलोकन गर्नेछन भने साथमा पर्यटनमन्त्री रवीन्द्र अधिकारीको पनि उपस्थिती रहनेछ । श्रीपेचसंगै राजदण्ड लगायतका अन्य सामग्रीहरु पनि राखिनेछ । राजतन्त्रको अन्त्यसँगै तत्कालीन राजा ज्ञानेन्द्रले नारायाणहिटी दरबार छाडेपछि त्यसलाई संग्राहलयमा रूपान्तरण गरिएको थियो । २०६५ फागुन १५ गतेदेखि संग्रहालय सर्वसाधारणका लागि खुला गरिए पनि श्रीपेच भने सार्वजनिक गरिएको थिएन । श्रीपेचको सबैभन्दा आकर्षण पछाडि झुन्डिएको कल्की ‘बर्ड अफ प्याराडाइज’ नामको चराको पुच्छर हो । जुन चरा निकै दुर्लभ छ । यस्तै श्रीपेचमा ७ सय ५० वटा हीराका टुक्रा प्रयोग गरिएको छ । श्रीपेचमा हीराबाहेक मणिक, नवरत्न, सुन पनि मिसिएको छ । राणा प्रधानमन्त्रीदेखि राजासम्मले प्रयोग गरेको यो श्रीपेच ततकालीन् राजा ज्ञानेन्द्रले नारायहिटी छाड्ने वेला नेपाल सरकारलाई हस्तान्तरण गरेका थिए ।

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1