Breaking News
Home > Blog > डलरको भाउ अहिलेसम्मकै धेरै

डलरको भाउ अहिलेसम्मकै धेरै

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

काठमाडौं- वैदेशिक रोजगारीका क्रममा विदेशमा हुनुहुन्छ ? दशैंको बेलामा पैसा पठाउने तयारी गर्नुभएको छ ? यदी छ भने ढिला नगर्नुहोस् । घरमा पैसा पठाउनका लागि दशैसम्म नकुर्नुस् ! किनकी अमेरिकी डलरको भाउ बढेको छ । डलर महँगो हुँदा विदेशबाट पठाउने रकम धेरै हुन जान्छ ।

पछिल्ला केही दिनमा डलरको भाउ बढ्ने क्रम जारी छ । आज(बुधबार) नेपाली बजारमा १ डलरको भाउ १ सय १४ रुपैयाँ ८४ पैसा रहेकोछ । नेपाल राष्ट्र बैंकका अनुसार १ अमेरिकी डलरको करिद दर १ सय १४ रुपैयाँ २४ पैसा र बिक्रीदर १ सय १४ रुपैयाँ ८४ पैसा रहेको छ ।

अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा डलरको माग बढेको र डलरको तुलनामा भारतीय मुद्रा कमजोर भएका कारण नेपाली बजारमा डलरको भाउ बढेको नेपाल राष्ट्र बैंकले जनाएको छ ।

डलरको भाउ महँगो हुँदा नेपाले आयात गर्ने विदेशी सामाग्रीको भाउ बढ्नेछ भने डलरको भाउ बढ्दा ठूलो असर पेट्रोलियम पदार्थमा पर्न जान्छ । तर रेमिट्यान्समा भने फाइदा पुग्छ ।

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1