Home > Audio > राजनीतिले आफ्नो बाटो आफै बनाउँछ – समाजशास्त्री हरि शर्मा

राजनीतिले आफ्नो बाटो आफै बनाउँछ – समाजशास्त्री हरि शर्मा

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

गोर्खा अनलाइन रेडियो यूके,

लन्डन,नेपालको राजनितीलाई निकै लामो समयदेखि नजिकबाट नियाल्दै आउनुभएका  राजनीति शास्त्रका ज्ञाता, समाजशास्त्री हरि शर्मा एक परिचित राजनैतिक विश्लेषक हुनुहुन्छ  । उहाँले  त्रिभुवन विश्व विद्यालयबाट राजनीतिशास्त्रमा स्नातकोत्तर पूरा गर्नुका साथै अमेरिकाको  करनेल विश्वविद्यालयबाट समेत तुलनात्मक राजनीतिमा स्नातकोत्तर गर्नुभएको छ । करिब डेढ दशक समय अध्यापनमा बिताउनुभएको छ भने उहाँको सहलेखनमा पोलिटिकल लिडरसिप इन नेपाल र लोकल लिडरसिप इन नेपाल जस्ता पुस्तक प्रकाशित भैसकेका छन्  । नेपाल सरकार तथा शैक्षिक क्षेत्रमा विभिन्न हैसियतका साथ योगदान पुर्याउंदै आउनुहुने शर्मा पुस्तक अध्यन गर्ने नेपालीहरुमध्य अग्र पंक्तिमा पर्नुहुन्छ  । तत्कालिन प्रधानमन्त्री गिरिजाप्रसाद कोइरालाको प्रमुख सचिव र रामवरण यादवको राजनीतिक सल्लाहकारको रुपमा समेत काम गरिक्नुभएका समाजशास्त्री हरि शर्मा  केहि दिन अघि बेलायत औनुभेको थियो  । सोहि अवसर पारेर उहाँसंग  नेपालको राजनीतिको विगत, वर्तमान र भविष्यको बारेमा अनि राजनैतिक पार्टीको अवस्था लगायतका विविध विषयमा गोर्खा ररेडियोले कुराकानी गरिएको थियो ।  सोहि कुराकानीको पूर्ण अंश सुन्नको लागि तल प्ले गर्नुहोला ।

कुराकानीको पूर्ण अंश 

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1