Breaking News
Home > Blog > बेलायतमा पीडित विद्यार्थीहरुलाई घृणा हैन सहयोग र हौसला दिउँ

बेलायतमा पीडित विद्यार्थीहरुलाई घृणा हैन सहयोग र हौसला दिउँ

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

गोर्खा अनलाइन रेडियो


जीवन के गाउँले
लन्डन अहिले विश्वमा कोरोना भाइरसले आतंक मच्चाएको बेला बेलायतवासी नेपालीहरु पनि अछुतो छैनौं । सबैको मनमा डर, त्रास र कतिपय त यसबाट संक्रमित पनि छौं होला । नेपालबाट बेलायत उच्च शिक्षा हासिल गर्न आएका विद्यार्थीहरु अहिले कोरोनाको चपेटामा परेका छन । हाल सम्म मैले देखेको मध्यमा विदेशिएका हामी सम्पूर्ण नेपालीहरू ९९% मध्यमवर्गीय नैं छौं । विगतका दिनमा हामी सबै तेहि स्टेज पार गरेर आएको हुँदा अतीतलाई कहिले पनि बिर्सन हुँदैन ।

हिजको दिनमा तिनै बिधार्थी आय श्रोत थिए, भने कति रंगत,पसीना चुस्ने ब्वाँसो बनेका थिए । कुरा आयो नेपालबाट आउदा देखाएको बैंक ब्यलेन्स, यदि तपाई हामी यहाँ नभएर नेपालमैं भएको भए, जसरी विदेशिएका आम विद्यार्थीले गरेका छन त्यसरी नैं गरिन्थ्यो । हामी बेलायती नेपालीको छोराछोरीहरूले उच्च शिक्षा लिदा ९५-९९% स्टुडेन्ट लोनमैं पढदछौं फरक यति हो,यहाँका विद्यार्थीलाई सरकारले ऋण दिन्छ नेपाल बाट आएकाले आफै कमाएर तिर्छन ।

त्यसैले नेपालबाट पढन आएका विद्यार्थीहरुलाई घृणा हैन, सकिन्छ सहयोग गरौं सकिदैन हौंसला दिऊ । बेलायतमा ३०० भन्दा बढी संघसंगठनहरू छन विद्यार्थीप्रति तेती धेरै कसैको अग्रसरता देखिदैन । नेपालीको छात्ता संगठन कसलाई भन्नु बिधार्थी कुनै संगठनमा अटाउदैनन् । दु:ख पाएका बिधार्थीहरु ठूलो आशा बोकेर बसेका हुन्छन, तर उनीहरु छाहारी बिनाको रूख जस्तै हुन्छन ।

हाम्रा बेलायती समाजसेवीहरू भाषण र फेसबुकका भित्ताहरूमा ठूला कुरा गर्छन तर व्यवहारमा भने कमैले मात्रामा लागू गर्ने गर्दछन । खोक्रो समाजवादी हुन सबैलाई मन लाग्छ वास्तवमा सहयोग गर्ने धेरै कम हुन्छन । तसर्थ दु:ख पर्दा सकिन्छ सबैलाई सहयोग गरौं भविस्य कसैले देखेको हुँदैन, पालो सबैलाई आउन सक्छ सेवा र सहयोगी मन बोकेर अगाडी बढ्नु नै सबैभन्दा उत्तम हुनेछ ।

(आफ्नो १२ बर्षको बेलायत बसाईका क्रममा भोगेका भोगाई र देखाइलाई शब्दमा उतार्ने प्रयास गरेको हो कसैसंग मेल खान गएमा क्षमा चाहन्छु ।)

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1