Home > Blog > आज विश्व रेडियो दिवस

आज विश्व रेडियो दिवस

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

गोर्खा अनलाइन रेडियो,यूके,

लन्डन, हरेक वर्षको फेब्रुअरी १३ तारिखका दिनलाई संसारभर विश्व रेडियो दिवसका रुपमा मनाउँदै आइएको छ । संसारमै सूचनाको क्षेत्रमा सबैभन्दा सजिलो तथा प्रभावकारी माध्यमको रुपमा रेडियोलाई लिने गरिन्छ । आपतकालीन अवस्था देखि पढ्न र देख्न नसक्नेहरुका लागि पनि रेडियो प्रभावकारी हुने गर्दछ । सन् २०११ नोभेम्बर ३ तारिखका दिन स्पेनको प्रस्तावमा युनेस्कोको ३६ औं सम्मेलनले हरेक वर्ष फेब्रुअरी १३ तारिखलाई रेडियो दिवस मनाउने घोषणा गरेको हो । तेसबेला मुख्यतया ३ वटा बुंदाहरु, बच्चा र यूवा वर्गहरुको लागि रेडियो, रेडियो पत्रकारिताको सुरक्ष्या र शर्टवेभ रेडियो प्रशारणको भविष्य जस्ता विषयलाई अगाडि सारिएको थियो । संचार माध्यमको महत्वपूर्ण अंग मानिएको रेडियोलाई सम्मान र प्रसारकहरुबीच अन्तर्राष्ट्रिय समन्वय र सहयोगमा सुधार गर्न विभिन्न नेटवर्क र सामुदायिक रेडियोहरुको सूचनाको पहुँचलाई बढावा दिनको लागि रेडियो दिवस मनाउन लागिएको हो । रेडियोको व्यावसायिक प्रशारण शुरु गरिएको ९८ वर्ष भैसकेको छ भने नेपालमा रेडियो प्रशारण शुरु भएको ६७ वर्ष भैसकेको छ । वि.स. २००३मा भोजपुरमा रेडियोको प्रशारण शुरु भएतापनि औपचारिक रुपमा भने २००७ साल मंसिर २८ गतेदेखि प्रजातन्त्र रेडियोको नाममा रेडियोको संचालन गरिएको हो । नेपालमा २०५२ सालदेखि एफएम रेडियोको प्रशारण शुरु भएको हो । इन्टरनेटको सुविधा बढेसँगै हिजोआज अनलाइन रेडियोहरू पनि प्रशस्त मात्रामा मौलाएका छन् ।

रेडियो दिवसको उपलक्ष्यमा सम्पूर्ण स्रोताह्रुप्रती समर्पित एउटा सामग्री’सम्बन्ध विच्छेद’ सुन्नुहोला ।

Divorce- सम्बन्ध बिच्छेद

Divorce- सम्बन्ध बिच्छेद

Posted by Gurkha Online Radio on Thursday, November 30, 2017

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1

Check Also

भदौ १ देखि बहुविवाह खारेज हुने

काठमाण्डौ-आउँदो भदौ १ गते देखि बहुविवाह कानुनी रूपमा दर्ता नहुने भएको छ । मौजुदा कानुनले …