Saturday , February 24 2018
Home > Blog > नेपाली मेलामा लन्डन मेयर सादिक खान आउने

नेपाली मेलामा लन्डन मेयर सादिक खान आउने

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस)

लन्डन, अगष्ट २७ तारिख आइतबारका दिन लन्डनस्थित केम्प्टन पार्कमा हुन गैरहेको तमुधिं यूकेद्वारा आयोजना गर्न लागिएको ९ औं नेपाली मेलामा लन्डन मेएर सादिक खान, संस्थाका संरक्षक एवं एनआरएनए आइसीसी अध्यक्ष शेष घले, लन्डनस्थित नेपाली राजदूत डा. दुर्गाबहादुर सुवेदीको उपस्थिति हुने पक्का भैसकेको र अन्य १८ जना विदेशी राजदूतलाई निमन्त्रणा गरिएको तमुधिं यूकेले पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी दिएको छ । नेपालबाट आउने भनिएका संस्कृतिमन्त्रीको भने नेपालमा हालै भएको दैवी प्रकोपका कारण भ्रमण स्थगित भएको समेत नेपाली मेलाका संयोजक तथा तमुधिं यूकेका उपाध्यक्ष्य हितकाजी गुरुंगले जानकारी दिएका छन् । १० देखि १२ हजार जनासम्मको सहभागिता रहने अपेक्षा गरिएको उक्त नेपाली मेला नेपाली दूतावास लन्डनको सहकार्यमा हुन लागेको हो । कार्यक्रमलाई भव्य रुपमा व्यवस्थित गर्नको लागि ६२ जनाको कमिटीले आ-आफ्नो कामको जिम्मेवारी लिएर काम शुरु गरिसकेको छ । बेलायतमा रहेर नेपाली भाषा, संस्कृति र परम्पराको समरक्षण एवं प्रबर्धन गर्ने उद्देश्यले नेपाली दूतावास लगायत अन्य विभिन्न संघसंस्थाको सहयोगमा संचालन हुँदै आइरहेको नेपाली मेलाको महत्व बढ्दै गैरहेको तमुधिं यूकेका अध्यक्ष्य ग्याम गुरुंगले बताए । नेपाली मेलामा पर्यटन प्रबर्धन तथा विभिन्न व्यवसायीहरुलाई आफ्नो व्यवसाय विस्तार गर्न समेत सहयोग पुग्ने र नेपाली मेलालाई कुनै पनि जाती र वर्गको रुपमा नभई सम्पूर्ण नेपालीको साझा थलोको रुपमा अघि बढाउने उद्देश्य रहेको पनि अध्यक्ष्य गुरुंगले बताए । मेला हेर्नको लागि सम्पूर्ण नेपालीहरुलाई निमन्त्रणा गर्दै हालै नेपालमा गएको बाढी पीडितलाई सहायोग गर्नको लागि समेत पहल गरिने गुरुंगले बताएकाछन । ‘हाम्रो संस्कृति, हाम्रो पहिचान, हाम्रो गौरव’ भन्ने नाराक साथ हुने उक्त मेलामा तीसभन्दा भाधि संस्थाहरुले झाँकी, लाइभ म्यूजिक,खाना लगायतका प्रदर्शनी गर्ने भएका छन् । ६ खाना र २५ व्यापारिक तथा च्यारिटी स्टल रहने तमुधिं यूकेले जनाएको छ । मेलामा प्रथम पुरस्कार ११ सय पाउण्ड र मेडल दिइने एम्बेसेडर कप तथा नृत्य-झांकी प्रतियोगिता पनि आकर्षणका रुपमा छ । नेपाली मेलाका सस्थापक एवं पूर्व अध्यक्ष्य सुवसिंग गुरुंगले हाइ प्रोफाइलका अतिथि सत्कारको जिम्मा लिएकाछन् भने उनले बेलायतको विपक्षी दलका नेता जेरेमी कोर्बिन र पूर्व प्रधानमन्त्री गोर्डन ब्राउनलाई समेत नेपाली मेलामा सहभागी हुनको लागि निम्तो पठाइएको जानकारी दिए । महासचिव कृष्ण गुरुंगले संचालन गरेको उक्त पत्रकार सम्मेलनमा उपाध्यक्ष्य नन्दजंग गुरुंगले स्वागत मन्तव्य दिएका थिए । फोटो लन्डन नेपाल न्यूज
गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला । साथै तलका मोबाईल एप्लिकेशनबाट पनि सुन्न सक्नुहुनेछ Untitled-1

Check Also

विदेशिएका युवाको कथामा आधारित चलचित्र ‘उल्झन’ को रेडकार्पेट बेलायतमा

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस) गोर्खा अनलाइन रेडियो यूके, लन्डन, रहर अनि बाध्यतावस अनेकौं …