Thursday , January 18 2018
Home > Blog > संगीतको माध्यमबाट पर्यटन प्रबर्धन-गायक खेमराज गुरुङ

संगीतको माध्यमबाट पर्यटन प्रबर्धन-गायक खेमराज गुरुङ

13528938_1045077368874358_3194921235122838350_nएकताका वारी जमुना पारी जमुना बोलको गीत बुढादेखि बच्चासम्मको जनजिब्रोमा झुन्डिन सफल भएको थियो । हुन् त अझै पनि उक्त गीतको महत्व घटेको छैन, प्रायजसो कार्यक्रमहरुमा यस गीतमा झुम्नेहरुको संख्याको कुनै कमि छैन । वारी जमुना पारि जमुना बाट विशेष चर्चामा आएका गाएक खेमराज गुरुङ पछिल्लो समय नेपालको पर्यटन प्रबर्धनतिर लागेकाछन । सोहि उद्देश्यले हालै उनले ” घुमफिर “ नामक एल्वम निकालेकाछन । ६ वटा गीतहरु रहेको उक्त एल्वममा ५ वटा गीतमा उनि स्वयंको शव्द,संगीत र स्वर रहेकोछ भने एउटा गीतमा गीतकार कुमार विवाहिय्को शव्द रहेकोछ । सुन्दरी पोखरा मेरो को छ र, काकड़भिट्टा, धरानै बजार, जाउँ कान्छी चितवन, धरानदेखि ईटहरी र धेरै पछि पूर्व घुम्न आको ईलाम” जस्ता बोलका गीतहरु यस एल्वममा समेटिएकाछन् । बिशेष गरि स्थान विशेषलाई महत्व दिएर गाईएका यस एल्वमका गीतहरुमा पूर्वको काकरभिट्टा,ईलाम,ईटहरी र धरानदेखि चितवन हुँदै पोखरासम्मको स्थानलाई गुरुंगले समेटेकाछन । जसमा त्याहांका धार्मीक,संस्कृतीक एवं पर्यटकीय महत्वलाई गीतको माध्यमबाट प्रस्तुत गरेकाछन ।image एल्वम घुमफिरलाई नेपाली हिमाली म्युजिकले बजारमा ल्याएकोछ । यस अघि पनि उनले जीवन,जीवन भाग २, अनमोल,धरान पोखरा,सोल्टी, आलुतामार ढाक्रे जस्ता एल्वमहरु सार्वजनिक गरिकेकाछन । लोक तथा आधुनिक गीत र साहित्यका माध्यमबाट आफ्नो देशको मौलिक संस्कृति र परम्परालाई स्रोताहरु समक्ष्य प्रस्तुत गरि विभिन्न स्थानहरुमा उनीहरुलाई आकर्षित गराई देशको पर्यटन प्रबर्धनमा सहयोग पुर्याउने लक्ष्यले “घुमफिर “ एल्वम निकालेको गायक खेमराज गुरुङ बताउछन ।

गोर्खा अनलाईन रेडियो सुन्नको लागि IOS प्रयोगकर्ता हरुले यहाँ क्लिक गर्नुहोलाANDROID तथा कुनै पनि साधनबाट सुन्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला । यदि हामीलाई सम्पर्क गर्न चाहनुहुन्छ भने यहाँ क्लिक गर्नुहोला

Check Also

बेलायतमा ग्लोबल आइएमइ बैकको सम्पर्क कार्यालयको उद्घाटन गरिंदै

Listen Gurkha Radio (गोर्खा रेडियो सुन्नुहोस) गोर्खा अनलाइन रेडियो, यही जनवरी २१ तारिखका दिन गभर्नर …